Na úvod Hore Ďalej

Objekt školy sa skladá z viacerých objektov – hlavná budova, učebňový pavilón, dielne, telocvičňa. Škola vlastní rybochovné zariadenie so spracovňou a priestormi pre praktické vyučovanie. Na škole v súčasnosti študujú celkom tri triedy, z toho kumulované 2 triedy,  zložené zo žiakov študijného odboru podnikateľ pre rozvoj vidieka a rybárstvo (1. a 2. ročník) a jedna trieda takisto kombinovaná z učebných odborov rybár a mechanik opravár so zameraním na stroje a zariadenia v RV. Jedna učebňa je špeciálne vybavená na účely výučby rybárstva, jedna pre chémiu, jedna pre biológiu i predmety ŽIV,  jedna na vyučovanie predmetov mechanizačných a motorových vozidiel. Jedna učebňa s 11 PC a príslušenstvom slúži na výučbu informatiky, ako aj pre ostatné predmety vyžadujúce prístup na internet. Pre praktickú prípravu slúži vlastné rybochovné zariadenie s uzavretým obratom stáda, ako aj so spracovňou rýb, ktorej je pridelené vlastné veterinárne číslo. Škola má vlastnú kuchyňu, jedáleň, spoločenskú miestnosť, telocvičňu a asfaltové ihrisko, ktoré sa zároveň využíva ako autocvičisko na prípravu vodičov. Škola má vlastnú autoškolu, ktorú využíva jednak pre prípravu žiakov, ale aj komerčne. Manažment školy a hospodársky úsek má svoje priestory, učitelia využívajú svoje kabinety a zborovňu. V miestnostiach školy, triedach a odborných učebniach, v zborovni a vo vybraných kabinetoch je prístup na internet. Škola má vybavenú knižnicu, ktorá slúži ako informačné centrum a do ktorej sa postupne dopĺňajú knižné tituly. Žiaľ, musíme konštatovať, že nedostatok finančných prostriedkov bráni v intenzívnejšom dopĺňaní. V knižnici sa zároveň sústreďujú záverečné práce žiakov. Výchovný poradca má k dispozícii kabinet, kde sa stretáva so žiakmi, rodičmi a pod. V suteréne hlavnej budovy sú žiacke šatne, kotolňa, sklad, vzduchotechnika i dve dielne pre potreby údržby a opráv v škole. Hygienické zariadenia sú na každom poschodí, telocvičňa má vlastné hygienické priestory a sprchy, posilňovňu, saunu a klub.

V období troch rokov plánujeme zrekonštruovať jazykovú učebňu, odbornú učebňu rybárstva a materiálne ďalej rozvinúť rybárstvo.

Školský internát je súčasťou školy. Poskytuje ubytovanie pre viac než 70 žiakov. Izby sú štandardne vybavené 2- a 3-lôžkové so sociálnym zariadením spoločným na každej chodbe. Pre vedúcu vychovávateľku a vychovávateľky sú vyhradené osobitné priestory (kancelária, spálňa). Internát má vlastnú spoločenskú miestnosť, miestnosť s PC pripojenými na internet. Žiaci majú zabezpečenú celodennú stravu. Každá izba na internáte má pripojenie na internet. Cena za ubytovanie sa pohybuje okolo 16,60 €/mesiac. Strava na jeden mesiac je 9,96 €.

V škole vyvíja veľmi dobrú činnosť Rada školy, ktorá má 11 členov. Zodpovedá za kvalitu a organizáciu celého výchovno-vzdelávacieho procesu. Rada žiakov zastupuje záujmy žiakov na našej škole, organizuje žiacke aktivity,  vytvára podmienky pre dobrú komunikáciu a spoluprácu medzi učiteľmi i žiakmi.

Last updated: mája 12, 2009.