Spolupráca so soc. partnermi

Naspäť Na úvod Hore

Škola rozvíja všetky formy spolupráce so sociálnymi partnermi a verejnosťou. Predovšetkým sa zameriava na pravidelnú komunikáciu so svojimi žiakmi, ich rodičmi a zamestnávateľmi.

Spolupráca s rodičmi

Rodičia sú členmi Rady školy. Všetci sú informovaní o priebehu vzdelávania žiakov na triednych schôdzkach a konzultáciách s vyučujúcimi. Škola zvažuje možnosť sledovať priebežné študijné výsledky žiakov prostredníctvom internetu – internetová žiacka knižka. Zároveň sú rodičia informovaní o aktuálnom dianí v škole, o pripravovaných akciách prostredníctvom www stránok školy alebo priamo e-mailom. Cieľom školy je zvýšiť komunikáciu s rodičmi. Sme maximálne otvorení všetkým pripomienkam a podnetom zo strany rodičovskej verejnosti. Jednou z hlavných úloh školy bude otvorenie spolupráce s rodičmi na školskom vzdelávacom programe.

Zamestnávatelia

Škola aktívne spolupracuje s kmeňovými a zmluvnými zamestnaneckými organizáciami. Spolupráca je zameraná hlavne na poskytovanie praxe, materiálno-technické zabezpečenie výchovno-vzdelávacieho procesu, tematické prednášky, besedy a súťaže, sprostredkovanie rôznych zaujímavých exkurzií a výstav. Zástupcovia zamestnávateľov sa pravidelne zúčastňujú na zasadnutiach Rady školy a aktívne pôsobia v rámci praktickej prípravy, napr. ako inštruktori. Poskytujú škole neoceniteľné písomné informácie – študijné texty, ktoré suplujú nedostatok učebníc v oblasti rybárskej problematiky. Spolupracujú pri organizovaní maturitných skúšok a zároveň sú ich členmi, poskytujú odbornú literatúru pre teoretické vyučovanie a sprostredkujú aktuálne informácie o zmenách a vývoji nových technológií. Väčšina zamestnávateľov zamestnáva aj našich absolventov. Škola je takisto zakladajúcim členom profesného združenia Chovateľov rýb na Slovensku.

Iní partneri

Škola aktívne spolupracuje v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu a výchove mimo vyučovania s ďalšími partnermi: Domovom dôchodcov v Turčianských Tepliciach, s Policajným zborom SR v Turčianskych Tepliciach a v Martine pri organizovaní besied, prednášok i pri protidrogovej prevencii, so zriaďovateľom pri napĺňaní vízie školy, so Združením chovateľov rýb Slovenska pri organizovaní maturitných skúšok, s Turčianskou regionálnou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou, s priamo riadenými organizáciami MŠ SR, pedagogicko-psychologickými poradňami v rámci preventívnych opatrení a pod.

Last updated: mája 12, 2009.