Na úvod Hore Mapa stránok

Poznámky k uč. plánu
Tabuľka prevodu Učebný plán Pr. využitia týždňov Poznámky k uč. plánu Tabuľka vzťahuStredná odborná škola rybárska Mošovce

NADSTAVBOVÉ ŠTÚDIUM

- rybárstvo a životné prostredie - 45084 00

- poľnohospodárstvo - 45124 00

Poznámky k rámcovému učebnému plánu 2-ročného nadstavbového štúdia
:

a)      Učebný plán vymedzuje proporcie medzi všeobecným a odborným vzdelávaním (teoretickým a praktickým). Tento plán je východiskom pre spracovanie konkrétnych učebných osnov vyučovacích predmetov.

b)      Počet týždenných vyučovacích hodín je 35 hodín, za celé štúdium 70 hodín. Školský rok trvá 40 týždňov, výučba v študijných odboroch sa realizuje v  1. ročníku v rozsahu 33 týždňov a v 2. ročníku v rozsahu 30 týždňov (do celkového počtu hodín za štúdium sa počíta priemer 32 týždňov. Časová rezerva sa využije na opakovanie a doplnenie učiva, na športovo-vzdelávacie kurzy, na tvorbu projektov, exkurzie, atď. a v poslednom ročníku na absolvovanie  maturitnej skúšky.

c)       Trieda sa môže deliť na skupiny podľa súčasne platnej legislatívy.

d)      Vyučuje sa jeden  jazyk: jazyk anglický a konverzácie z anglického jazyka.

e)      Praktická príprava sa realizuje podľa súčasne platnej legislatívy. Pre kvalitnú realizáciu vzdelávania je potrebné vytvárať podmienky pre osvojovanie požadovaných praktických zručností a činností formou cvičení (v laboratóriách, dielňach, odborných učebniach, cvičných firmách a pod.) a praxe. Na cvičeniach a praxi sa môžu žiaci deliť do skupín, najmä s ohľadom na bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci a na hygienické požiadavky podľa platných predpisov. Počet žiakov na jedného učiteľa sa riadi platnou legislatívou. Praktické vyučovanie sa môže vykonávať aj individuálnou formou.

f)        Maturitná skúška sa organizuje podľa súčasne platnej školskej legislatívy.

g)   Súčasťou vzdelávacej oblasti „Zdravie a pohyb“ je predmet telesná výchova. Predmet telesná výchova možno v dennej forme štúdia vyučovať aj v popoludňajších hodinách a spájať ju do viachodinových celkov.  V iných formách štúdia  sa predmet telesná výchova nevyučuje. Škola môže presunúť vymedzenú časovú dotáciu pre telesnú výchovu do disponibilných hodín do časti všeobecné vzdelávanie a využiť ju na posilnenie týždenných vyučovacích hodín pre tie predmety, ktoré považuje vo vzťahu k odboru štúdia za kľúčové.

Send mail to petermatula@souparmt.edu.sk with questions or comments about this web site.
Last modified: júla 24, 2009