Projekčná činnosť je súčasťou vzdelávacieho procesu a zároveň formou modernizácie vybavenia školy. Zaraďovanie projektov rôznych časových dĺžok a foriem prebieha v jednotlivých predmetoch aktuálne v závislosti na možnostiach a danom učive.

Naša škola dlhodobo využíva možnosti rozvojových projektov MŠ SR:

·               Infovek  ( od roku 2005 )

Krátkodobé projekty:

·               Otvorená škola (2006)

·               Otvorená škola (2007)

·               Elektronizácia a revitalizácia domovov mládeže 2007

·               „Vieme, že ...“ ako doplnkový preventívny program

·               „Učiteľ v ohrození alebo hrošia koža by sa hodila“

·               „Agresivita školskej mládeže – čo s ňou“

·           Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc 2008

Výstupy z týchto projektov prispejú k skvalitneniu výchovno-vzdelávacieho procesu v oblasti využívania interaktívnych metód vyučovania a zvyšovania počítačovej gramotnosti žiakov i učiteľov, ako aj k zlepšeniu telesnej a pohybovej kultúry.

Škola bola zapojená aj do projektov financovaných z ESF „Národný projekt ďalšieho vzdelávania učiteľov všeobecnevzdelávacích predmetov v oblasti ukončovania štúdia na stredných školách“, ktorých cieľom bola príprava učiteľov na tvorbu tém a kritérií  sumatívneho hodnotenia žiakov.

Učitelia a majstri sa zapojili v rámci Asociácie projektu Infovek do projektu „ Využite informačných a komunikačných technológií v práci učiteľa“. Výsledky projektu pomohli učiteľom pochopiť filozofiu IKT na školách, pri vyučovaní, tvorbe príprav.

„Učiteľ v ohrození alebo hrošia koža by sa hodila“ je projekt Národnej spoločnosti pre prevenciu kriminality, tresné právo a súdnictvo, ktorý si kladie za cieľ ochranu učiteľa proti agresivite žiakov.

„Vieme, že ...“ je doplnkový preventívny program rozvíjajúci právne vedomie žiakov.

„Agresivita školskej mládeže – čo s ňou“ je projekt Národnej spoločnosti na prevenciu agresivity školskej mládeže.

Budeme sa aj naďalej uchádzať o grantové projekty nielen pre učiteľov, ale aj pre žiakov.

Last updated: júla 07, 2009.