Vnútorný systém kontroly

Je účinným nástrojom zabezpečenia harmonickej organizácie celého výchovno-vzdelávacieho procesu a ďalších školských aktivít. Naša škola bude využívať štandardné spôsoby hodnotenia: formatívne a sumatívne. Formatívne hodnotenie použijeme na zvýšenie kvality výchovy a vzdelávania. Sumatívne hodnotenie použijeme na rozhodovanie. Vnútorný systém kontroly by sa mal zameriavať hlavne na celkový priebeh výchovno-vzdelávacej činnosti v škole, na tvorbu školských vzdelávacích programov, na dodržiavanie plnenia plánov predmetových komisií, plánu práce školy, na dodržiavanie vnútorných predpisov školy, prevádzkových predpisov, HACCP rybárstva a spracovne.

Na zabezpečenie vyučovania didaktickou technikou a ostatným materiálno-technickým vybavením, na hodnotenie žiakov počas vyučovacej hodiny s uplatnením sebahodnotenia žiaka, na vystupovanie a rečovú kultúru vyučujúcich, na uplatňovanie didaktických zásad, na mimoškolskú činnosť učiteľov, ale aj na kontrolnú činnosť výchovneho poradcu, činnosť ekonomického úseku, rybárstva, upratovačky a údržbára. Na hodnotenie pedagogických a odborných zamestnancov školy použijeme tieto metódy:

·               pozorovanie (hospitácie),

·               rozhovor,

·               výsledky žiakov, ktorých učiteľ vyučuje (prospech, žiacke súťaže, úspešnosť prijatia žiakov na vyšší stupeň školy, ohlas na žiakov z praxe a pod),

·               hodnotenie výsledkov pedagogických zamestnancov v oblasti ďalšieho vzdelávania, tvorby učebných pomôcok, mimoškolskej činnosti a pod.,

·               hodnotenie pedagogických a odborných zamestnancov manažmentom školy,

·               vzájomné hodnotenie učiteľov (čo si vyžaduje aj vzájomné hospitácie a „otvorené hodiny“),

·               hodnotenie učiteľov žiakmi.

Bližší plán hospitácií je rozpracovaný v pláne práce školy na príslušný rok.

Last updated: mája 12, 2009.