BOZPStredná odborná škola rybárska Mošovce

3. PODMIENKY PRE ZAISTENIE BEZPEČNOSTI A OCHRANY ZDRAVIA  PRI VÝCHOVE

Bezpečnosť a ochranu zdravia pri výchove zabezpečujeme základným poučením  žiakov o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci , ktoré realizujú vychovávatelia pri nástupe žiakov do internátu. Podrobnejšie poučenie žiakov o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, vrátane cvičného poplachu realizuje bezpečnostný a požiarny  technik.

V internáte je zabezpečená 24-hodinová starostlivosť o žiakov.

Osvetlenie izieb je nedostatočné, nakoľko  izby nie sú vybavené stolnými lampami. Počas noci sú osvetlené hlavné chodby. Vykurovanie  priestorov je dostatočné v izbách , ale nie je dostatočné v jedálni .

Čistota a hygiena prostredia je na dobrej úrovni. Na veľmi dobrej úrovni máme sociálne zariadenia. Všetky sme zmodernizovali.

Vybavenie internátu  nábytkom je nedostatočné najmä :

-         nedostatok nočných stolíkov

-         zastaralé, zničené skrine a postele

-         v izbách nie sú nočné stolíky

Kontakty na rodičov máme uvedené v prihláške žiaka a v denníku výchovnej skupiny.

V internáte platí prísny zákaz fajčenia vo všetkých objektoch. Permanentne však riešime jeho nedodržiavanie žiakmi, ale aj niektorými  zamestnancami..

Pravidelnosť kontrol BOZP a odstraňovanie ich nedostatkov zabezpečujeme externým bezpečnostným a požiarnym technikom.

Prístup k prvej pomoci je možný prostredníctvom vychovávateľa. Všetky kontakty súvisiace s prvou pomocou sú umiestnené na nástenke chodby, v kancelárii vychovávateľov.