CHARAKTERISTIKA ŠIStredná odborná škola rybárska Mošovce

1. CHARAKTERISTIKA ŠKOLSKÉHO INTERNÁTU

Veľkosť internátu

Školský internát je súčasťou Strednej odbornej školy rybárskej, ktorej zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj.

Práca  a poskytované ubytovanie sa riadia platnými vyhláškami MŠ SR.

Počas víkendov a prázdnin slúžia priestory Školského internátu na ubytovania za účelom vylepšenia finančnej situácie so štandardom ubytovania: Ubytovňa s dvoma hviezdičkami. Túto podnikateľskú činnosť zastrešujú pracovníci hospodárskeho úseku. Školský internát nachádza sa na 2. poschodí budovy, je  súčasťou Strednej odbornej školy rybárskej v Mošovciach.

DISPOZIČNÉ RIEŠENIE

Priestory ŠI majú ubytovaciu kapacitu 49 lôžok v 10-tich  3-posteľových, ktoré majú 18 m2  a 4-och  3- posteľových izbách, ktoré majú 23 m2 . Izby sú vybavené  váľandami s úložným priestorom na posteľnú bielizeň a sektorovým nábytkom s otvorenými aj uzavretými skrinkami k uloženiu osobných vecí žiakov. K uloženiu veľkej batožiny slúži skladový priestor .V každej izbe sa nachádza spoločný stôl a stolička pre každého ubytovaného. Nočný stolík a nočná lampa taktiež na každé lôžko.

Miestnosť

Rozmer v m2

Vybavenie

IZBA

23

4 izby  3-posteľové

IZBA

18

10 izby – 3-posteľové

KLUBOVŇA

40,5

KUCHYNKA

10

chladničkou, platničkou, mikrovlnou rúrou, tečúcou teplou a studenou vodou, s pracovnou a prípravnou plochou.

12

NOČNÁ MIESTNOSŤ VYCHOVÁVATELIEK

17

2x posteľ

Dispozičné riešenia zariadenia – popis objektu a jednotlivých priestorov zariadenia

-         14 izieb 3-4 posteľových 45 lôžok

-         2 spracovanie priestory spĺňajúce normy na počet ubytovacej kapacity

-         4 sociálne priestory (WC)

Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s ubytovaním v internáte je určená všeobecným záväzným nariadením zriaďovateľa internátu. Konkrétna výška príspevku je uvedená v rozhodnutí riaditeľa internát na príslušný školský rok.

Režim dňa

5,30 – 6,15 hod.          Budíček(pre praktické vyučovanie)

6,30 - 6,45 hod.          Budíček (pre teoretické vyučovanie)

7,00 – 7,15 hod.          Raňajky

7,15 – 7,35 hod.          Upratovanie izieb, príprava a obchod na teoretické vyučovanie

12,00 – 15,00hod.       Obed

do 16,00 hod.              Zamestnanie v škole, na praxi, osobné voľno

16,00 – 18,00 hod.      Klubové stretnutie (kontrola písomností), besedy, prednášky, krúžková a iná                          výchovná činnosť

18,00 – 18,30hod.       Večera

18,30 – 20,00 hod.      Štúdium

20,00 – 21,00 hod.      Záujmová činnosť v ŠI a v jeho okolí

21,00 – 21,30 hod.      Osobná hygiena, príprava na večierku

21,30 – 6,00 hod.        Nočný kľud

Príchod do ŠI:

- od 13,00 hod. v dňoch školského vyučovania

- od 16,00 – 21,00 hod. pri príchode od rodičov

Odchod k rodičom:

- v posledný deň vyučovania do 15,00 hod.

Osobné voľno:

- denne do 16,00 hod

- každú stredu do 18,00 hod.

Iné prípadné vychádzky sa umožnia len na základe schválenia vychovávateľom s presným časovým ohraničením.

Stravovanie žiakov ako aj zamestnancov je zabezpečené priestoroch Strednej odbornej školy rybárskej a to dodávateľským spôsobmi. Stravovanie žiakov 3 x denne teplá strava. Dozor pri stravovaní zabezpečujú vychovávatelia. Je možnosť výberu z troch hlavných jedál(mäsité, múčne, oddelená strava). Pri obede a večeri sa dbá o pitný režim (čaj, voda so sirupom). Vo vestibule pri telocvični je v prevádzke aj nápojový automat.

Pokyny pre návštevníkov ŠI:

Cudzím osobám a neubytovaným žiakov v Strednej odbornej školy rybárskej Mošovce je vstup do ŠI zakázaný. V prípade návštev žiakov sa cudzia osoba hlási v kancelárii vychovávateľa. Návštevám je povolené zdržovať sa v kluboví alebo na odpočívadle.