TECH. PREVÁDZKOVÉ PODMIENKYStredná odborná škola rybárska Mošovce

2. TECHNICKO-PREVÁDZKOVÉ PODMIENKY

Osvetlenie

Všetky priestory sú osvetlené prirodzeným osvetlením a neónovými dvožiarivkovým svietidlami, schodište svietidlami žiarovkovitými.

Vetranie všetkých priestorov

Vetranie je možné otvorením okien alebo vetracích vrchných okien, taktiež otvorením balkónových dverí - prirodzené vetranie.

Zásobovanie prevádzky pitnou vodou

Dostatočné množstvo pitnej vody, ktorá kvalitou zodpovedá  príslušným predpisom, pod dostatočným tlakom, s rozvodom, s dostatočnou ochranou pred kontamináciou je zabezpečované z verejného obecného vodovodu. Dodávateľom je Turčianska vodárenská spoločnosť.

Príprava TÚV

V ŠI je nepretržite zabezpečený stály a dostatočný zdroj teplej vody s teplotou 50°C.

Likvidácia odpadu

Odpad domový sa zhromažďuje v  do odpadkových košoch, ktoré sa denne vysýpajú do plastového vreca na chodbe a službukonajúci žiaci, každé ráno zhromažďujú do kontajnerov, ktoré sú uložené v priestore na to určených.

Kontajnery sa vyvážajú 1 x týždenne technickými službami. Odpad sa triedi už v DM do farebne odlíšených plastových vriec na plasty, sklo, papier.