VÝCHOVNÝ PLÁN ŠIStredná odborná škola rybárska Mošovce

25.  VÝCHOVNÝ PLÁN ŠI

Tematická oblasť výchovy

Počet výchovno-vzdelávacích činností podľa ročníkov

I.       ročník/NŠ

5

Ekologická výchova

6

Poznámka: V ŠI sú ubytovaní žiaci nadstavbového štúdia, výchovný plán je vypracovaný  pre prvý ročník NŠ.V ŠI je jedna výchovná skupina, z tohto dôvodu sú počty VVČ  rovnaké vo všetkých ročníkoch.

1.      Vo výchovnom pláne sme stanovili  minimálny, pre vychovávateľa záväzný  počet výchovno- vzdelávacích činnosti ( ďalej iba VVČ ) na školský rok tak, aby sa pravidelne striedala ponuka vo všetkých výchovných oblastiach. Takto budeme zabezpečovať systematický všestranný rozvoj osobnosti žiaka.

2.      Stanovený minimálny počet VVČ predstavuje realizáciu  jednej  VVČ vo výchovnej  skupine denne.

3.      Vychovávatelia  budú vo svojich výchovných skupinách  projektovať ponuku VVČ tak, aby uspokojili záujmy a potreby  všetkých žiakov. To znamená, že ponuka VVČ  môže byť v jednotlivých výchovných skupinách vyššia než určený minimálny počet.

4.      Vo výchovnej skupine zloženej so žiakov viacerých ročníkov bude vychovávateľ aplikovať  výchovný plán kombinovaný pre všetky ročníky  z ktorých má žiakov vo svojej  výchovnej skupine.