VZDELÁVANIEStredná odborná škola rybárska Mošovce

24.  POŽIADAVKY NA KONTINUÁLNE VZDELÁVANIE PEDAGOGICKÝCH  ZAMESTNANCOV

Zameranie a ciele nášho výchovného programu ako aj  analýza súčasného stavu ďalšieho vzdelávania vychovávateľov ukazuje potrebu orientácie sa ďalšieho vzdelávania vychovávateľov najmä na problematiku aktívneho občianstva, ochranu detských  a ľudských práv,  predchádzanie všetkým formám diskriminácie a intolerancie a kultiváciu inovačných zážitkových metód výchovy.

Kultiváciu aplikácie  inovačných zážitkovým metód výchovy budeme zabezpečovať:

-           Motivovaním  všetkých vychovávateľov bez ohľadu na vek k permanentnému                                    sebavzdelávaniu a  zdokonaľovaniu profesijnej spôsobilosti.

-           Umožňovaním kultivovania zručností vychovávateľov pre efektívne  riešenie                            školských  konfliktov a efektívnu komunikáciu .

-          Sprostredkovaním   najnovších  poznatkov z metodiky výchovy jednotlivých oblastí    výchovy .

-          Pripravovaním  vychovávateľov na výkon   funkcií: knihovník, animátor a vedúci         projektov.

-           Rozvíjaním  špecifických  zručností vychovávateľov nevyhnutných pre vedenie                                    počítačového krúžku

-           Pripravovaním  vychovávateľov pre prácu s modernými materiálmi , softwermi Power                        point a Corel Draw.

-           Podnecovaním   tvorivosti  vychovávateľov.

Uvedené vzdelávania zabezpečíme prizývaním odborných lektorov priamo do internátu, čím zároveň zabezpečíme vzdelávanie pre všetkých vychovávateľov. Niektoré vzdelávania budeme realizovať prostredníctvom  metodického združenia vychovávateľov. Časť vzdelávania budú vychovávatelia absolvovať mimo internátu . Pri zabezpečovaní ďalšieho vzdelávania vychovávateľov budeme spolupracovať s metodicko-pedagogickými centrami, s nadáciami a občianskymi združeniami, ktoré budú poskytovať nami požadovaný okruh ďalšieho vzdelávania.

Konkrétny plán ďalšieho vzdelávania pedagogických zamestnancov  tvorí prílohu plánu výchovno-vzdelávacej činnosti na príslušný  školský rok