Na úvod Hore Mapa stránok

Organizácia výučby
Popis ŠkVP Základné údaje o štúdiu Organizácia výučby Zdr. požiadavky Požiadavky na BOZP Požiadavky pri nástupe Profil absolventaStredná odborná škola rybárska Mošovce

NADSTAVBOVÉ ŠTÚDIUM

- rybárstvo a životné prostredie - 45084 00

- poľnohospodárstvo - 45124 00

Príprava v školskom vzdelávacom programe Nadstavbové štúdium zahŕňa teoretické i praktické vyučovanie a prípravu. Výučba je organizovaná v dvojtýždňových cykloch.

Teoretické vyučovanie je organizované v priestoroch školy. Všeobecná zložka vzdelávania vychádza zo skladby všeobecno-vzdelávacích predmetov učebného plánu. V jazykovej oblasti je vzdelávanie a príprava zameraná na slovnú i písomnú komunikáciu, ovládanie oznamovacieho odborného prejavu v slovenskom jazyku, na vyjadrovanie sa v bežných situáciách spoločenského a pracovného styku v cudzom jazyku. Žiaci sa tiež oboznamujú s vývojom ľudskej spoločnosti, so základnými princípmi etiky, zásadami spoločenského správania a protokolu. Osvojujú si základy matematiky, chémie , biológie a informatiky, ktoré sú nevyhnutné pre výkon povolania. V odbornom vzdelávaní je príprava rozdelená podľa zamerania 1. rybárstvo a životné prostredie - zameraná na oblasť ichtyológie, hydrobiológie, rybnikárstva a chovu rýb v riadenom prostredí, ochrany prírody, strojov a zariadení používaných v rybárstve, na oblasť ekonomiky a podnikania, 2. poľnohospodárstvo - je zameraná na rastlinnú výrovu, živočíšnu výrobu, mechanizáciu a oblasť ekonomiky a podnikania. Veľký dôraz sa kladie na rozvoj osobnosti žiaka, na formovanie jeho osobnostných a profesionálnych vlastností, postojov a hodnotovej orientácie.

Praktické vyučovanie je organizované formou predovšetkým učebnej praxe v škole, na vlastnom rybochovnom zariadení a priamo na pracoviskách zamestnávateľov. Praktická príprava prebieha v 1. a v 2. ročníku vrozsahu 6 hodín týždenne. Tieto vyučovacie aktivity prebiehajú pod dozorom učiteľa praxe.

Dvojročný odbor štúdia je koncipovaný homogénne ako odbor profesijnej prípravy a plynulo nadväzuje na predchádzajúce štúdium pre úsek rybochovného hospodárstva na voľných vodách, v rybnikárstve a v riadenom prostredí, v poľnohospodárstve, so všeobecným prehľadom o celej odbornej oblasti a so základnými predpokladmi pre výkon obchodno-podnikateľských aktivít.

Maturitná skúška sa koná v súlade s platnými predpismi a pedagogicko-organizačnými pokynmi MŠ SR.

Send mail to petermatula@souparmt.edu.sk with questions or comments about this web site.
Last modified: júla 19, 2009