El. agregát - kurz

Kurz obsluhy elektrického agregátu pre lov rýb

Charakteristika vzdelávacej oblasti

Kurz umožní rozšíriť profil absolventa v odbore rybárstvo.

Absolventi vzdelávacieho programu musia disponovať stanovenými výkonovými štandardmi a ovládať učivo predpísané obsahovými štandardmi.

Prehľad výkonových štandardov

Absolvent má:

-                     poznať platné predpisy a zákony,

-                     poznať technickú konštrukciu jednotlivých druhov elektroagregátov pre lov rýb,

-                     ovládať technológiu obsluhy elektrického agregátu,

-                     ovládať zásady bezpečnosti práce,

-                     ovládať zásady prvej pomoci a resuscitácie, poskytnúť prvú pomoc pri úrazoch,

-                     ovládať biologické kritériá odlovu rýb.

Prehľad obsahových štandardov

1.                                          Platné právne normy

2.                                          Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci

3.                                          Technologické postupy práce

Popis obsahových štandardov

Platné právne normy

Poznanie platných právnych noriem zákona o rybárstve, jeho vykonávacieho predpisu, zákona o vodách, ovládanie nevyhnutnej prevádzkovej dokumentácie, pracovné a ochranné pomôcky, prostriedky a prevencia proti úrazom. Všeobecné predpisy o obsluhe elektrických strojov a zariadení, technické normy, ochrany pred požiarom.

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci

Pri nácviku kurzu je nevyhnutné poznanie a dodržiavanie zásad bezpečnosti i ochrany pri práci a ochrany pred požiarom.

Technologické postupy práce

Spočívajú v poznaní batériového elektrického agregátu, štandardného elektrického agregátu, v nácviku obsluhy elektrického agregátu pri odlove generačných rýb, násadových rýb a hospodárskych odlovoch, v revízii kontroly a certifikácie, pravidelnej údržby agregátov. Nevyhnutné je poznanie prevencie proti úrazom elektrickým prúdom, prvá pomoc.

Last updated: mája 21, 2009.