logoStredná odborná škola rybárskaoffice +421 43 4944230
fax +421 43 4901498
mobil +421 905531713
e-mail soupar@souparmt.edu.sk

v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja

Možnosti štúdia

štúdijny odbor - rybárstvo

štvorročné štúdium s maturitou

4 - ročné odbory - s maturitou

SOŠR Mošovce ponúka dva štvorročné štúdijné odbory-
1.) Podnikateľ pre rozvoj vidieka
zamerenia: mechanizácia, turistika na vidieku, farmárstvo
2.) Rybárstvo
ktoré sú ukončené maturitou.

3 - ročné odbory - výučný list

Aj keď má SOŠR Mošovce kredit na výučbu viacerých učebných odborov, pre školský rok 2006/2007 ponúka nasledovné odbory
1.) Rybár
2.) Mechanik opravár
3) Agromechanizátor - opravár

obidva sú ukončené záverečnou učňovskou skúškou.

Nadstavbové štúdium

1.)Rybárstvo a životné prostredi
2.) Poľnohospodárstvo

Je určené pre všetkých, ktorí chcú získať po úspešnom ukončení 3 - ročného štúdia maturitu.

2 - ročný odbor

Nie všetci žiaci ukončia úspešne základnú školu, aj na nich vo svojom programe vzdelávania myslíme a ponúkame im učebný odbor Poľnohospodárska výroba.

Podrobné informácie o odbore nájdete v školských vzdelávacích programoch

/klini TU!/

Klasifikácia
Podmienky prijatia
Rozvrh hodín
Školská knižnica
Školský časopis

"Vzdelávanie inak"

"Vzdelávanie inak" je projekt Strednej odbornej školy rybárskej a Nadácie Dexia banka Slovensko realizovaný prostredníctvom portálu Darca.sk.

Stredná odborná škola rybárska v Mošovciach je najstaršia rybárska škola na Slovensku, ktorá v tomto roku oslávila 50 rokov od svojho vzniku.

Nadácia Dexia banky Slovensko pomáha rozvoju vzdelávania, pri záchrane životného prostredia, ale aj kultúrnych hodnôt obcí a miest
Nadácia Dexia banky Slovensko prerozdelí v rámci svojich troch otvorených grantových programov Moderné regióny, Naše dedičstvo a Zelené obce celkovo čiastku 110 000 EUR. Podporených bude spolu 42 projektov z celého Slovenska.
Účelom nadácie je podpora miest, obcí a ostatných jednotiek územnej samosprávy s cieľom zlepšiť kvalitu života obyvateľstva, a to rozvíjaním darcovstva a podporovaním aktivít zameraných na rozvoj a ochranu kultúrnych hodnôt, ochranu a tvorbu životného prostredia, zachovanie a obnovu prírodných hodnôt, finančná podpora školstva, zdravotníctva, verejnoprospešných aktivít, propagácia miest, obcí, ostatných jednotiek územnej samosprávy a podpora celkového územného rozvoja.

Darca spája komunitu s firmami. Pre neziskové organizácie je nevyhnutným nástrojom pri ich fundraisingu.
Každý záujemca o firemnú podporu nájde na hlavnej stránke Darcu.sk profily firemných darcov, novinky z oblasti firemnej filantropie i aktuality o otvorených grantových programoch. Ak chcete, aby vám neušla žiadna nová firemná výzva na predkladanie žiadostí, zaregistrujte sa v sekcii Chcem dostávať aktuálne informácie

Projekt "Vzdelávanie inak".

Cieľ projektu: je vybavenie jednej učebne interaktívnou tabuľou čo umožní podstatne zvýšiť kvalitu vzdelávania, zvýšiť aktivitu študentov.
Aktivity projektu: 1. aktívna spolupráca učiteľ - žiak (žiaci) pri výuke predovšetkým jazykov,
2. tvorba školských vzdelávacích programov v skupinách, 3. ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov v rámci kariérneho rastu, 4. školenia a doškoľovacie kurzy pre odbornú a laickú verejnosť, 5. prezentácie, 6. využitie pri súťažiach ( aj medzinárodných) študentov.
Očakávané výstupy: skvalitnenie prípravy na povolanie, vyššie jazykové kompetencie žiakov, pedagogický rast zamestnancov, vzdelávanie verejnosti, budovanie imidžu školy.
Rozpočet projektu:
Požadovaná suma od Nadácie Pontis: 3 355,00 € Celkové náklady na projekt: 4 950,00 €.